Maskat, 7 oktyabr 2025-ci il Oman Sultanlığında keçirilən “Urban October 2025” tədbirləri və “Oman Urban Home and Building Expo 2025”
Beynəlxalq sərgisi çərçivəsində Azərbaycanın aparıcı inşaat və investisiya şirkətlərindən biri olan “AS Group” şirkəti ölkəmizi təmsil edib. Şirkət sərgidə Azərbaycanın tikinti və sənaye sektorunun inkişaf potensialını nümayiş etdirən stend ilə çıxış edib.
Sərgi çərçivəsində Azərbaycan Respublikasının Oman Sultanlığındakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri stendi ziyarət edərək, şirkətin nümayəndələri ilə görüşüb.
Görüş zamanı “AS Group”un həyata keçirdiyi iri miqyaslı layihələr, Azərbaycanın inşaat sektorunun son illərdə əldə etdiyi nailiyyətlər, eləcə də Azərbaycan–Oman iqtisadi əlaqələrinin inkişaf perspektivləri barədə fikir mübadiləsi aparılıb.

Muscat, October 7, 2025 Within the framework of the “Urban October 2025” events and the “Oman Urban Home and Building Expo 2025” international exhibition held in the Sultanate of Oman, one of Azerbaijan’s leading construction and investment companies, “AS Group”, represented our country. The company presented a stand showcasing the development potential of Azerbaijan’s construction and industrial sectors.
During the exhibition, the Ambassador of the Republic of Azerbaijan to the Sultanate of Oman visited the stand and met with the company’s representatives.
During the meeting, the sides exchanged views on the large-scale projects implemented by AS Group, the recent achievements of Azerbaijan’s construction sector, as well as the prospects for the development of Azerbaijan–Oman economic relations.