Leyla Əliyeva Maskatda Omanın Kiçik və Orta Müəssisələrin İnkişafı Qurumunun sədri ilə görüşüb
Leyla Əliyeva Oman Sultanlığının Kiçik və Orta Müəssisələrin İnkişafı Qurumunun sədri Hayma Al Zari ilə də görüşüb.
Görüşdə Azərbaycan ilə Oman arasında kiçik və orta sahibkarlığın inkişafı, qadınların iqtisadi fəallığının artırılması, gənclərin biznes təşəbbüslərinin dəstəklənməsi və innovasiyayönümlü layihələrin təşviqi məsələləri müzakirə olunub.
Leyla Əliyeva Azərbaycanda qeyri-neft sektorunun, o cümlədən sahibkarlığın inkişafı istiqamətində həyata keçirilən dövlət proqramlarından və ictimai təşəbbüslərdən danışıb.
Hayma Al Zari Omanın Azərbaycanla əməkdaşlığı genişləndirməkdə maraqlı olduğunu deyib.
Söhbət zamanı biznes nümayəndələri arasında birbaşa əlaqələrin qurulması və gələcəkdə konkret əməkdaşlıq mexanizmlərinin formalaşdırılması barədə razılıq əldə olunub.

Leyla Aliyeva met in Muscat with Ms. Hayma Al Zari, Chairperson of the Small and Medium Enterprises Development Authority of Oman of the Sultanate of Oman.
During the meeting, the parties discussed the development of small and medium-sized enterprises (SMEs) between Azerbaijan and Oman, increasing women’s economic participation, supporting youth business initiatives, and promoting innovation-oriented projects.
Leyla Aliyeva spoke about state programs and public initiatives implemented in Azerbaijan to develop the non-oil sector, including entrepreneurship.
Hayma Al Zari expressed Oman’s interest in expanding cooperation with Azerbaijan.
The sides also agreed on the importance of establishing direct contacts between business representatives and forming concrete mechanisms for future cooperation.