Mətbuat şərhi 10 aprel 2025
9 aprel 2025-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Oman Sultanlığındakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Rəşad İsmayılov bu ölkənin tanınmış siyasi analitiki və bloqeri Ali Al Maşani ilə görüşüb
Görüş siyasi bloqerin ölkəmiz haqqında məlumatlandırılması və sosial media vasitəsilə Azərbaycanın mədəni, tarixi dəyərlərinin, həmçinin turizm imkanlarının tanıdılması məqsədilə təşkil olunub. Görüş zamanı həmçinin qonağa Qarabağ münaqişəsinin tarixi və hüquqi aspektləri barədə ətraflı məlumat verilib, mövcud vəziyyət izah olunub və bununla bağlı müvafiq materiallar təqdim edilib.

Press release 10 April 2025
On April 9, 2025, the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Azerbaijan to the Sultanate of Oman, Mr. Rashad Ismayilov, met with Ali Al Mashani, a well-known political analyst and blogger in Oman
The meeting was organized with the aim of informing the political blogger about Azerbaijan and promoting the country’s cultural and historical values, as well as its tourism potential, through social media. During the meeting, the guest was also provided with detailed information on the historical and legal aspects of the Karabakh conflict, the current situation was explained, and relevant materials were presented.