8 mart 2026-cı il tarixində Azərbaycan Respublikasının Oman Sultanlığındakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Rəşad İsmayılov Oman Sultanlığının Əmək naziri Mahad Said Ali Baawain ilə görüş keçirmişdir.
Görüş zamanı Azərbaycan ilə Oman arasında dostluq münasibətlərinin mövcud səviyyəsindən məmnunluq ifadə olunmuş, iki ölkə arasında müxtəlif sahələrdə əməkdaşlığın genişləndirilməsi imkanları müzakirə edilmişdir.
Tərəflər əmək, məşğulluq, insan resurslarının inkişafı və peşə hazırlığı sahələrində əməkdaşlıq perspektivləri barədə fikir mübadiləsi aparmış, bu istiqamətdə təcrübə və bilik mübadiləsinin vacibliyini qeyd etmişlər.
Görüş zamanı həmçinin Azərbaycan və Oman arasında iqtisadi və humanitar əlaqələrin inkişafı baxımından əmək bazarı və insan kapitalının inkişafı sahəsində əməkdaşlığın əhəmiyyəti vurğulanmışdır.

On 8 March 2026, the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Azerbaijan to the Sultanate of Oman, Rəşad İsmayılov, held a meeting with the Minister of Labour of the Sultanate of Oman, Mahad Said Ali Baawain.
During the meeting, the sides expressed satisfaction with the current level of friendly relations between Azerbaijan and Oman and discussed opportunities for expanding cooperation in various fields.
The parties exchanged views on prospects for cooperation in the areas of labour, employment, human resources development and vocational training, highlighting the importance of sharing experience and expertise in these fields.
The importance of cooperation in the development of the labour market and human capital was also emphasized in the context of strengthening economic and humanitarian ties between Azerbaijan and Oman.