23 Nisan – Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasibətilə tədbir keçirilib
Qardaş Türkiyə Respublikasının Oman Sultanlığındakı Səfirliyi tərəfindən 23 Nisan – Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasibətilə tədbir təşkil olunmuşdur.
Tədbirdə Azərbaycan Respublikasının Oman Sultanlığındakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Rəşad İsmayılov iştirak etmişdir.
Tədbir çərçivəsində çıxış edən səfir Rəşad İsmayılov bu əlamətdar günün uşaqlara həsr olunmuş ilk bayram olmaqla yanaşı, milli suverenliyin və gələcək nəsillərin əhəmiyyətini ifadə etdiyini vurğulamışdır. O, həmçinin Azərbaycan ilə Türkiyə arasında mövcud olan qardaşlıq və strateji müttəfiqlik münasibətlərinin bu kimi tədbirlər vasitəsilə daha da möhkəmləndiyini qeyd

Press release 26 April 2026
An event was organized by the Embassy of the Republic of Türkiye in the Sultanate of Oman on the occasion of April 23 – National Sovereignty and Children’s Day.
The Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Azerbaijan to the Sultanate of Oman, Rashad Ismayilov, attended the event.
In his remarks, Ambassador Rashad Ismayilov emphasized that this remarkable day, dedicated to children, represents both national sovereignty and the importance of future generations. He also noted that the brotherhood and strategic alliance between Azerbaijan and Türkiye are further strengthened through such events.
Ambassador Rashad Ismayilov extended his sincere congratulations to the brotherly people of Türkiye on this occasion